Strona główna | Czytelnia | Publikacje | Informator | Zarejestruj się | Zaloguj | Odzyskiwanie hasła | English Version
OMP

Główne Menu

Nasi autorzy

Strony tematyczne

Sklep z książkami OMP

Darowizny na rzecz OMP

Księgarnie z książkami OMP
Lista księgarń - kliknij

Ośrodek Myśli Politycznej
Marek Cichocki - "Władza i pamięć":


Marek Cichocki - "Władza i pamięć"

SKU towaru: WLAPAM
Nazwa towaru: Marek Cichocki - "Władza i pamięć"
Koszt towaru: PLN  25,00 (0% VAT = PLN  0,00)
Opis:

We Władzy i pamięci Marek Cichocki rozwija tezę, że po 1989 r. pamięć Polaków została objęta operacją, którą autor określa mianem „prewencji”. Operacja ta miała na celu zapobieżenie rozlania się fal rewindykacji, które dla jednych były groźne ze względu na mniej lub bardziej uzasadnione obawy przed rewolucją, dla drugich ze względu na ich interes osobisty. Autor sięga także w głąb naszej historii, by ukazać, jak kształtowały się różne pokłady naszej pamięci narodowej, a także konfrontuje ją z intelektualnymi podstawami Unii Europejskiej. Napisana precyzyjnym i jasnym stylem, a także oparta o głęboką erudycję, książka Cichockiego jest lekturą nie tylko bardzo ważną, ale i pasjonującą.
Wojciech Roszkowski

Książka Marka Cichockiego prowadzi nas do sedna dzisiejszych dylematów polityki pamięci i tożsamości. Autor, pokazując intelektualny kontekst naszej części świata, nie boi się określić własnego w nim miejsca. Zachwyca głębokość jego rozważań o trudnych relacjach liberalizmu, patriotyzmu i solidarności. Wciąga – brawurowa analiza postkomunistycznego systemu eksploatującego polską demokrację. Fascynacja polskim losem i – koncentracja na Unii, a nie – Europie utrudnia jednak autorowi uchwycenie szczególnego fenomenu Europejskiej pamięci opartego na równoczesnym zapamiętywaniu i zapominaniu, ciągłości i zmianie.
Jadwiga Staniszkis

Marek A.Cichocki – filozof, politolog, specjalista od spraw niemieckich. Pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego. Do 2004 roku dyrektor programowy Centrum Stosunków Międzynarodowych. Obecnie dyrektor programowy Europejskiego Centrum w Natolinie. Tłumacz polskiego wydania pism Carla Schmitta. Wydał Ciągłość i zmiana (1999); Porwanie Europy (2004). Razem z Dariuszem Karłowiczem wydaje rocznik filozoficzny „Teologia polityczna”. Jest także redaktorem naczelnym pisma „Nowa Europa. Przegląd natoliński”.

Brak w magazynie.
Sponsorowany przez Ośrodek Myśli Politycznej
Powered by pncommerce, 0.92.3

 
Wygląd strony oparty systemie tematów AutoTheme
Strona wygenerowana w czasie 0,080513 sekund(y)