Strona główna | Czytelnia | Publikacje | Informator | Zarejestruj się | Zaloguj | Odzyskiwanie hasła | English Version
OMP

Główne Menu

Nasi autorzy

Strony tematyczne

Sklep z książkami OMP

Darowizny na rzecz OMP

Księgarnie z książkami OMP
Lista księgarń - kliknij

Nowe książki OMP: Zdzisław Krasnodębski, Przemysław Żurawski vel Grajewski, Henryk Rzewuski
By: adminomp (adminomp) 2010.10.29

Nowość w Bibliotece Myśli Politycznej: Zdzisław Krasnodębski Już nie przeszkadza. Szkice polityczne III – premiera 5 listopada

Książka o polskiej polityce lat 2005-2010, ukazująca rządzące nią mechanizmy, gry interesów, medialne manipulacje, personalne rozgrywki i kulturowe spory. To zbiór tekstów, w których Autor bezkompromisowo analizuje rzeczywistość III RP, rozważa, czym mogła być i czym się nie stała IV RP i zastanawia się, co przesądziło o niepowodzeniu tego projektu. Przedstawia również zjawisko „postpolityki” – uprawianej przez rządzących po 2007 r., a oznaczającej rezygnację z prób reform, w ogóle z poważnej polityki oraz skoncentrowanie się wyłącznie na „wizerunku” i umiejętnym propagandowym opanowaniu umysłów Polaków, ich „od-obywatelnianiu” przez granie nastrojami i tani populizm.

Zdzisław Krasnodębski – socjolog i filozof społeczny, w latach 1976-1991 wykładał socjologię teoretyczną i filozofię społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1995 profesor Uniwersytetu w Bremie, a od 2001 także Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Najważniejsze publikacje: Rozumienie ludzkiego zachowania: rozważania o filozoficznych podstawach nauk humanistycznych i społecznych (1986), Upadek idei postępu (1991, 2. wydanie 2009), Postmodernistyczne rozterki kultury (1996), Demokracja peryferii (2003, 2. wydanie 2004), Drzemka rozsądnych (2006), Zmiana klimatu (2006). Współautor kilku wydanych przez OMP książek, m.in. Rzeczpospolita 1989-2009. Zwykłe państwo Polaków? (2009) i Władza w polskiej tradycji politycznej. Idee i praktyka (2010).

Zamówienia: sklepik@omp.org.pl, cena promocyjna wraz z przesyłką 30 zł (496 stron, miękka oprawa)

Można również nabyć pakiet z czterema książkami prof. Krasnodębskiego wydanymi przez OMP (Już nie przeszkadza / Drzemka rozsądnych / Zmiana klimatu / Upadek idei postępui), w cenie 100 zł wraz z przesyłką (pakiet Zdzisław Krasnodębski).

Październikowe premiery:

Przemysław Żurawski vel Grajewski „Geopolityka-siła-wola. Rzeczypospolitej zmagania z losem” (Biblioteka Myśli Politycznej)

"Geopolityka – siła – wola" – analiza położenia międzynarodowego Rzeczpospolitej i polskiej polityki zagranicznej, jej współczesnych dylematów i historycznych korzeni. To książka o relacjach z Rosją i znaczeniu Ukrainy, o toczącej się w UE grze interesów i miejscu w niej Polski, o sojuszu z USA i kondycji polskiej armii, o naukach płynących z doświadczeń I/II RP i błędach popełnianych w III RP, o politologicznych dylematach i politycznych decyzjach.

Książkę można już zamawiać (sklepik@omp.org.pl - cena 35 zł wraz z przesyłką, 400 stron, miękka oprawa)

Henryk Rzewuski „Wędrówki umysłowe. Mieszaniny obyczajowe” (Biblioteka Klasyki Polskiej Myśli Politycznej)

Tom z dwiema książkami, należącymi do najbardziej prowokujących dzieł w dziejach polskiej myśli, które jej autora - słynnego dziewiętnastowiecznego pisarza i publicystę - uczyniły obiektem niewybrednych ataków i zajadłych polemik. Przedstawia on konserwatywną wizję polityki i kultury, która do dziś inspiruje swym rozmachem i erudycją.

Książkę można już zamawiać (sklepik@omp.org.pl - cena 40 zł wraz z przesyłką, 816 stron, twarda oprawa)Drukuj | Wyślij | Hits: 241 |

 
Wygląd strony oparty systemie tematów AutoTheme
Strona wygenerowana w czasie 0,097954 sekund(y)