Archiwum dla Wrzesień, 2010

Wpisy :

  Nowa umowa gazowa – rozgrywka między Polską i Rosją a … Komisją Europejską? (analiza)

  omp

  26 września 2010

  27 stycznia 2010 r. toczące się od marca 2009 roku negocjacje na szczeblu koncernów PGNiG, Gazprom i Europolgaz zostają zwieńczone podpisaniem porozumienia o przedłużeniu „umowy jamalskiej” do 2037 roku z opcją  zwiększenia dostaw gazu do 11 mld metrów sześciennych. Przedłużające się negocjacje spowodowane były brakiem uzgodnień co do zaległych opłat strony rosyjskiej za tranzyt gazu do Niemiec w latach 2006-2009. Zaległości opiewały na kwotę 1 mld złotych. Od tego dnia do podpisania umowy na szczeblu międzynarodowym wystarczyły tylko podpisy ministrów skarbu i gospodarki. (więcej…)

  Scenariusze dla Sojuszu – analiza sytuacji politycznej SLD

  Jacek Kloczkowski

  9 września 2010

  Choć wynik wyborczy Grzegorza Napieralskiego (2 299 870 głosów, 13,68 %) był znacznie lepszy niż pierwotnie mu prognozowano, to nie stworzył on podstaw do zwiększenia znaczenia SLD na scenie partyjnej, mierzonego poparciem społecznym, zwłaszcza że nie odbiegał znacząco od wyników partii w wyborach parlamentarnych 2007 r. (2 122 981 głosów, 13, 15%). Napieralski obronił swoje przywództwo, i to jest główny trwały efekt jego kampanii. Dystans do PO i PiS nie zmniejszył się i trudno sądzić, aby najbliższe miesiące coś w tym względzie zmieniły. (więcej…)

  Polityka dla dorosłych – audycje OMP w Radiu Kraków

  omp

  8 września 2010

  W jesiennej ramówce Radia Kraków pojawiła się audycja przygotowana przez OMP. Prowadzą ją red. Dobrosław Rodziewicz i red. Tomasz Muller. Czym są nasze programy? Poważnymi dyskusjami na ważne tematy. Bez troski o polityczny marketing i baczenia na PR, z lekceważeniem wymogów modnych komercyjnych talk-shows. O polityce zwykle bez polityków i dyżurnych autorytetów. Antyreklama? Naszym zdaniem wręcz przeciwnie. Zapraszamy w poniedziałki, po wiadomościach o 20.00.

  (więcej…)